Wagner Service, Auto Serwis Giżycko

GEOMETRIA KÓŁ – kontroli geometrii kół winno się dokonywać przynajmniej raz na rok. Najlepiej korygować geometrię kół po zimie. To właśnie w czasie tej pory roku samochód jest najczęściej narażony na wjazd w koleinę lub niezabezpieczaną przysłowiową dziurę w jezdni.

Geometria kół to wartość określająca położenie kół przednich lub tylnych względem siebie. Jeżeli koła skierowane są do wewnątrz, wówczas mówimy, że wartości zbieżności są dodatnie. Jeśli natomiast koła skierowane są na zewnątrz, wówczas wartości te są ujemne.

Ustawienie geometrii kół to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Prawidłowo wykonana usługa sprawdzenia geometrii kół zwiększa komfort jazdy i poziom bezpieczeństwa. Nie należy nikogo przekonywać do stwierdzonego przez specjalistów faktu że auto z właściwie ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa.
Odpowiednio ustawiona geometria kół przedłuża wytrzymałość opon, jak również elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia.

Samochód z odpowiednio ustawioną geometrią jest przyjemny w prowadzeniu – sam zachowuje tor jazdy, dzięki czemu prowadzi się go komfortowo i lekko. Nie trzeba kurczowo trzymać kierownicy ani co chwilę korygować nią ustawienia kół. Elementy zawieszenia i układu kierowniczego nie będą się przedwcześnie zużywać, co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy i na koszty eksploatacji pojazdu.
Istotnym elementem sumującym właściwe ustawienia geometrii kół jest to, że komplet założonych na felgi opon będzie mógł wam służyć co najmniej kilka lat więcej.

GEOMETRIA KÓŁ

11-500 Giżycko
SUWALSKA 21

tel. 87 307 09 09

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 15